Lokalizacja

Kompleks budynków mieszalnych posadowiony jest na cyplu wytyczonym przez ulice: Wełnianą i Dziarską. Kwartał, na którym mieści się parcela ma powierzchnię ponad 4 ha, jest okolony od północy ulicą Górecką, a od wschodu ulicą Rychłą. Mniej więcej 75% z jego powierzchni to obszar zielony porośnięty drzewami liściastymi. Reszta zabudowana jest domami jednorodzinnymi.

Zielone nasadzenia otaczające inwestycję, nie będę usuwane, ponieważ wpisują się w politykę  miasta oraz rady osiedla, dbającą o parytet zieleni, jako skutecznej ochrony dobrostanu  mieszkańców.

W odległości 500 m w kierunku zachodnim od inwestycji znajduje się Park Stabłowicki (1), ze  ścieżkami spacerowymi, ławkami i miejscami zabaw dla dzieci. Przez park płynie rzeka Bystrzyca dając ochłodę i nawodnienie dla soczystej roślinności.

Natomiast w kierunku północnym mieszkańcy mają do dyspozycji dwa oddalone od krok od siebie tereny zielone z wytyczonymi ścieżkami nadającymi się do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu: staw po starej cegielni (2) pod zarządem koła wędkarskiego z wytyczoną  ścieżką dookoła o długości 1 km oraz „Zieloną strefę na Stabłowicach” (3)

W odległości kilku kilometrów od budynków znajduje się Las Mokrzański o powierzchni 551 ha, na jego terenie mieści się najwyższe wzgórze w granicach Wrocławia o wysokości 148 m,  a jego historia jako terenu rekreacyjnego sięga początku XX wieku.

Na osiedlach po zachodniej stronie Wrocławia przybywa mieszkańców, a co za tym idzie przybywa także sklepów i punktów usługowych. W odległości kilku kilometrów znajdują się osiedlowe centra handlowe oraz supermarkety osiedlowe. Najbliższy sklep spożywczy  znajduje się 200 m od budynków. Osiedle Stabłowice jest dobrze połączone z centrum  komunikacją miejską, mniej więcej 500 m od budynku znajdują się przystanki wielu linii  autobusów. Kompleks budynków szkoły podstawowej i przedszkola mieści się kilkaset metrów  od budynków, a dojście do niego zajmuje kilka minut.